Hurda Akü Alımı

Hurda akü alan hurdacı firma olarak her türlü sulu ve kuru akü hurdası için nakit ödeme yapıyoruz. Güncel hurda akü fiyatları ile akü hurdası satın alan yerler içerisinde lideriz. Hemen arayarak hurda akü alımı konusunda geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de “hurda akü” olarak da bilinen hurda piller, önemli bir geri dönüştürülebilir malzeme kaynağıdır. Firmamız gibi hurda metal satıcıları veya “hurdacılar” için önemli bir gelir kaynağıdır.

Hurda Akü Türleri Nelerdir?

Kurşun asit aküler (arabalarda ve kamyonlarda bulunan), nikel-kadmiyum piller (taşınabilir elektronik cihazlarda bulunur) ve lityum iyon piller (dizüstü bilgisayarlarda bulunur) dahil olmak üzere birçok farklı hurda pil türü vardır. Her pil türü farklı geri dönüştürülebilir malzemeler içerir ve farklı geri dönüşüm süreçleri gerektirebilmektedir.

Hurda telefon bataryası alımı da hurda akü alımı ile aynı süreçle tamamlanmaktadır.

Dönüşümsan geri dönüştürülebilir her türlü malzemenizi değerinde almaktadır. Eskimiş, özelliğini yitirmiş akü hurdalarınızı geri kazanım yöntemleriyle milli ekonomiye kazandırıyoruz. Ayrıca Akülerin içerisindeki kurşunun doğaya vereceği zararın önüne geçiyoruz.

Hurda akü, batarya ve pil satın alma ve geri dönüşüm süreci nasıl işliyor?

Dönüşümsan gibi hurdacı firmalar genellikle şahıslardan ve oto tamirhanesi gibi işletmelerden hurda akü satın almaktadır. Ardından pil geri dönüşüm tesislerine nakliyesini tamamlar. Geri dönüşüm işlemi, aküyü bileşen parçalarına ayırmayı ve kurşun, nikel ve kadmiyum gibi geri dönüştürülebilir malzemeleri çıkarmayı içerir. Bu malzemeler daha sonra yeni piller veya başka ürünler üretmek için kullanılabilir.

Pillerin ve Akülerin geri dönüştürülmesinin çevresel faydaları nelerdir?

Akülerin ve Pillerin geri dönüştürülmesi, yeni ham maddelere olan talebin azaltılmasına yardımcı olur. Böylece düzenli depolama alanlarına giden atık miktarını azaltır. Hammaddelerin çıkarılması ve işlenmesi enerjinin yoğun kullanılmasına yol açmaktadır. Bu durum kirletici olabileceğinden, hurda akülerin geri dönüştürülmesi pil ve batarya üretiminin çevresel etkisinin azaltılmasına da yardımcı olur.

Hurda Akülerin uygun şekilde geri dönüştürülmesinin önemi nedir?

Doğru şekilde kullanılmadıkları takdirde tehlikeli kimyasallar sızdırabileceklerinden, hurda akülerin uygun şekilde imha edilmesi önemlidir. Hurdacılar ve akü geri dönüşüm tesisleri, çevreye zarar verme riskini en aza indirmek için aküleri güvenli bir şekilde işlemek ve geri dönüştürmek üzere çeşitli eğitimlerden geçmektedir. Hurda akü alımı konusunda yılların tecrübesiyle hizmet veren firmamız gibi tecrübeli kadrolarla çalışmak önemlidir.

Güncel hurda akü fiyatları akünün kuru akü hurdası veya sulu akü hurdası olmasına göre değiştiği gibi büyüklüğü ve depoladığı enerji boyutuna göre de değişmektedir.

Hurda akü fiyatları ile alakalı en doğru bilgiye ulaşmak için bizleri hemen arayabilirsiniz.